Słuchawki do pracy w hałasie

Słuchawki do pracy w hałasie doceni każda osoba, która ma nieprzyjemność pracować w akompaniamencie nieprzyjemnych dla ucha, głośnych dźwięków. To nie tylko niekomfortowe, ale na dłuższą metę i niebezpieczne dla naszego słuchu. Zwłaszcza że w pracy spędzamy kilka godzin dziennie, codziennie, całymi tygodniami, a nawet i latami. Powinniśmy więc chronić swój słuch w takiej sytuacji.

Hałasy nie tylko szkodzą naszym uszom oraz zmysłowi słuchu, ale i irytują, męczą, a przez to nasze skupienie spada. Warto więc zastanowić się, jakie słuchawki do pracy w hałasie są najlepsze, by zminimalizować to ryzyko. Pamiętajmy, że w stresie łatwiej na przykład o wypadek przy pracy, a stąd już krótka droga do konsekwencji na całe życie.

Jakie słuchawki do pracy w hałasie wybrać i kupić?

Najczęstszą propozycją, jeśli chodzi o słuchawki do pracy w hałasie, są tak zwane ochronniki słuchu, czy też nauszniki. To dobry wybór, często zapewniany przez pracodawcę w ramach odzieży ochronnej. Najczęściej są wygodne, nie zaburzają naszej swobody ruchów i dobrze radzą sobie z tłumieniem nawet intensywnego hałasu.

Słuchawki do pracy w hałasie
Słuchawki do pracy w hałasie / Cena, opinie i ranking najlepszych / Jakie wybrać?

Śmiało można powiedzieć, że przy niektórych pracach innego wyjścia nie ma i jesteśmy skazani na nauszniki – zwłaszcza gdy hałas znacząco przekracza bezpieczne normy. Jeśli jednak poziom głośności znajduje się na granicy bezpieczeństwa, dźwięki nie są tak intensywne, a my lubimy słuchać przy pracy muzyki, możemy szukać alternatyw. Będą nimi najlepsze słuchawki do pracy w hałasie, które, choć nie są dedykowane do tego właśnie zadania, radzą sobie z nim całkiem nieźle.

Jakie słuchawki do pracy w hałasie są najlepsze?

Musimy przyznać, że nauszniki/ochronniki słuchu to najtańsza opcja, jeśli chodzi o słuchawki do pracy w hałasie. Niestety, muszą to być modele wysokiej jakości, które swoje kosztują, zwłaszcza jeśli nie mamy ochoty na zakup z rynku wtórnego. Nie uprzedzajmy jednak faktów. Przy wyborze powinniśmy się zastanowić, jak bardzo jesteśmy narażeni na hałas, jaki ma on charakter, a także jakich parametrów oczekujemy.

Cechy słuchawek do pracy w hałasie, które trzeba wziąć pod uwagę, to przede wszystkim:

  • Rodzaj,
  • Wytłumienie dźwięków,
  • Aktywna redukcja szumów,
  • Zasilanie,
  • Dodatkowe cechy i atuty.

Rodzaj słuchawek do pracy w hałasie

Zastanówmy się, co właściwie oznacza dla nas praca w hałasie. Dla kogoś może chodzić o zawód wykonywany w akompaniamencie różnych maszyn, na przykład prace budowlane czy produkcyjne. Dla innych natomiast słuchawki do pracy w hałasie mają posłużyć do biura, by pozwolić się skupić podczas biurowych obowiązków w hałaśliwym open space’ie. Każda z tych osób potrzebuje nieco innych rozwiązań.

Jeśli chodzi o rodzaje słuchawek do pracy w hałasie, możemy wyróżnić:

  1. Słuchawki douszne,
  2. Słuchawki nauszne,
  3. Słuchawki wokółuszne.

Wytłumienie dźwięków w słuchawkach do pracy w hałasie

Słuchawki douszne to małe pchełki, które wkładamy w kanał słuchowy. Najlepszym wytłumieniem dźwięków charakteryzują się modele dokanałowe, które wkładamy głęboko w kanał słuchowy. Im bardziej dopasowana do naszego przewodu słuchowego końcówka, czyli gumka, tym mniej hałasów dociera do nas z otoczenia.

Jakie słuchawki do pracy w hałasie
Jakie słuchawki do pracy w hałasie są najlepsze? Sprawdź opinie, zobacz ranking

Jednak dużo lepiej pod tym względem wypadają słuchawki do pracy w hałasie typu nausznego. Otulają one małżowinę uszną. Ważne, by ściśle przylegały do naszego ucha, by jak najmniej fal dźwiękowych fizycznie przedostawało się do przewodu słuchowego. Często nie wyeliminują one problemu w stu procentach, jednak znacznie wygłuszają hałas, czyniąc go znośnym.

Ostatnie rozwiązanie jest najdroższe i przy tym najlepsze. Słuchawki do pracy w hałasie wokółuszne to duże modele. Zakrywają one, jak sama nazwa mówi, nie tylko samą małżowinę uszną, ale i skórę wokół nich. Zapewniają paradoksalnie lepszą wentylację małżowiny usznej i mniejszy nacisk. Są bowiem skonstruowane tak, by nasze ucho wewnątrz miało wystarczająco dużo miejsca, a za wytłumienie odpowiada część przylegająca do głowy wokół ucha.

Aktywna redukcja dźwięków a słuchawki do pracy w hałasie

Nowoczesne słuchawki do pracy w hałasie kosztują niemało. Jednak często znajdziemy w nich ciekawe rozwiązania, które znacznie poprawiają ich skuteczność. Mamy tu na myśli przede wszystkim system ANC, czyli Active Noisy Cancelling. Takie słuchawki do pracy w hałasie posiadają mikrofon, który wychwytuje dźwięki z otoczenia, a także wbudowany komputer, który je przetwarza. Następnie słuchawki wysyłają do ucha dźwięk przeciwstawny do tego, który nam przeszkadza, przez co wzajemnie się znoszą.

Zasilanie słuchawek do pracy w hałasie

Zwykłe ochronniki słuchu nie potrzebują zasilania, gdyż działają całkowicie analogowo. Jeśli jednak w trakcie obowiązków chcemy posłuchać muzyki czy podcastów, potrzebne będą słuchawki do pracy w hałasie wykorzystujące prąd elektryczny. Można go dostarczyć dwojako: przewodowo lub bezprzewodowo.

Przewodowe słuchawki do pracy w hałasie sprawdzają się przy zawodach statycznych, na przykład podczas siedzenia przy biurku. Ograniczają nieco ruchy, ponieważ muszą być podłączone do źródła dźwięku przewodem. Jeśli słuchamy muzyki z telefonu czy tabletu, potrzebujemy modelu, który posiada wejście słuchawkowe zgodne z tym w słuchawkach.

Przy zawodach wymagających ruchu, ale także w biurze sprawdzą się bardziej bezprzewodowe słuchawki do pracy w hałasie. Tłumią one dźwięki równie dobrze, ale wykorzystują Bluetooth, by połączyć się z urządzeniem docelowym. Dzięki temu nie potrzebujemy przewodów. Są jednak zależne od energii z baterii, które albo trzeba wymieniać, albo ładować. My polecamy tę drugą opcję jako bardziej opłacalną i ekologiczną.

Jakie słuchawki do pracy w hałasie są najlepsze? Podsumowanie

Wybierając najlepsze słuchawki do pracy w hałasie, odrzućmy z góry wszystkie modele otwarte i skupmy się wyłącznie na zamkniętych. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, takie jak pojemny akumulator, możliwość podłączenia kablem, gdy on się wyczerpie (zasilanie hybrydowe), przyciski na obudowie, które umożliwiają sterowanie odtwarzaczem. Wiele pozostałych cech zależy od naszego gustu i potrzeb. Może się okazać, że przy bardzo intensywnym hałasie sprawdzi się dopiero rozwiązanie polegające na założeniu małych słuchawek dokanałowych pod ochronniki słuchu zapewniane przez pracodawcę.

Najlepsze słuchawki do pracy w hałasie
Najlepsze słuchawki do pracy w hałasie

Gdzie kupić słuchawki do pracy w hałasie?

Obecnie dobre słuchawki do pracy w hałasie znajdziemy nie tylko w sklepach internetowych i specjalistycznych, ale także w większości sklepów z RTV, w tym dużych marketów. Producenci, których można polecić, to na przykład Fostex, Sony, Audio-Technica, Real Hunter i wiele innych.

Cena słuchawek do pracy w hałasie

Najtańsze słuchawki do pracy w hałasie kupimy już za około 100 zł. Zastanówmy się jednak, czy warto oszczędzać na własnym komforcie. Doskonałe wygłuszenie otoczenia przy zachowaniu wysokiej jakości dźwięku zapewnią nam modele od 300 zł w górę.

Słuchawki do pracy w hałasie – opinie

Używacie takiego sprzętu, a może dopiero macie zamiar? Dajcie znać, w jakich zawodach się przydaje! Czekamy na Wasze opinie o słuchawkach do pracy w hałasie. Możecie zostawić je w sekcji komentarzy.

Słuchawki do pracy w hałasie / Ranking najlepszych

Jeśli dopiero planujecie zakup, z pewnością nie chcecie wyrzucić w błoto swych ciężko zarobionych pieniędzy. Z nami Wam to nie grozi! Przygotowaliśmy dla Was ranking najlepszych słuchawek do pracy w hałasie, a wymienione w nim modele polecane są przez wielu użytkowników.

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

|| »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *